laupäev, 24. märts 2018

Linkide lühendamine lingid.ee keskkonnas

Lingid.ee keskkonnas saab pikkadest linkidest teha lühikesi ja meeldejäävaid (selliseid, mida on õpilasel võimalik ka näiteks nutiseadme brauseri aadressiribale sisestada).

http://lingid.ee/

Esmalt on vaja teha keskkonda kasutaja - klõpsa nupul "Registreeru" ja vali edasi sobiv autentimisviis (saab kasutada ka Google kontoga).

Loodud kasutajakontol on sul edaspidi võimalik loodud linke hallata, samuti näed kui palju on seda linki klõpsatud.

Peale kasutaja loomist ongi võimalik link lühendada. Peale lühendamist kuvatakse lühike aadress, näiteks http://lingid.ee/OlS3n
Kui URL on lühendatud, siis klõpsa nupul "Kopeeri" ning kleebi saadud lühike URL sinna, kuhu soovid.

Kui te sellist tähtede ja numbrite kombinatsiooni ei soovi, siis on võimalus kaldkriipsu järel olevale osale oma nimetus anda. Selleks klõpsa nuppu "Täpsemad Sätted", kirjuta soovitud nimi ning vajuta Enter klahvi. Juhul kui nimi ei ole saadaval (keegi juba kasutab sellist nime), siis seda ka öeldakse ning saate valida uue nime.


Lisaks saab lingile määrata kuupäeva, millal ta aegub (siis ei ole lühendatud lingilt võimalik enam suunatud lehele pääseda) ja parooli (kasutaja pääseb siis lehte vaatama parooli teades).

Täpsemate valikute alt on võimalik teha ka riigi ja seadmepõhist lingisuunamist.

Kõik loodud lingilühendid salvestatakse - neid on võimalik ka hiljem kustutada, muuta privaatseks. Samuti on siin näha, mitu korda on sellel lingil klõpsatud ja statistikat (millisest riigist on linki külastatud).