esmaspäev, 4. november 2013

Pildilt tausta eemaldamine

http://clippingmagic.com/

Keskkond, kus on saab piltidelt tausta eemaldada (näiteks kui on vaja mingilt pildilt ainult ühte objekti, mida siis teisele pildile näiteks peale kleepida).

NB! Sisselogimist ei vaja!

Avalehel tuleb lihtsalt arvutist fail valida ning siis keskkonda üles laadida.

Tausta kaotamiseks tuleb näidata ära kus on taust ja kus on objekt (taust punase nupuga ja objekt rohelisega).
Download nupu alt saab pildi arvutisse salvestada. Pilt salvestatakse png formaati (see formaat lubab läbipaistvat tausta, mida näiteks tavaline jpg pildiformaat ei luba). NB! Allalaadimiseks tuleb osta "krediiti" ehk siis tasuta seda enam teha ei saa.

Pildi arvutisse salvestamiseks on võimalus klõpsata töödeldud pildil paremat hiireklahvi ning valida "Salvesta pilt nimega". Kvaliteet pole küll kõige parem, aga näiteks arvutis vaadatavate piltide jaoks täiesti sobiv. Sõna "Result" ja peenikese äärejoone, mis pildile jäävad, saab hiljem mõne pilditöötlusvahendiga eemaldada. (pildi selline salvestamine järele proovitud Google Chrome'ga).


Refine nupu alt saab määrata, millised jäävad objekti servad - kas teravad, nagu kääridega lõigatud, või siis hägusa üleminekuna taustast.Ingrid Maadvere koostatud videojuhend keskkonna kasutamise kohta: