esmaspäev, 15. jaanuar 2018

Rühmade loomise veebipõhised vahendid

Random Team Generator

https://www.jamestease.co.uk/team-generator/

Keskkond on küll inglise keeles, aga lihtsalt kasutatav. Rühmade loomiseks tuleb sisestada aknasse "Add names" õpilaste nimed (iga nimi eraldi reale), valida "Number of Teams" väljalt see number, mitu rühma on soov neist moodustada ja kuidas rühmi eraldada (numbrid, loomad, planeedid, värvid).Õpilaste nimekirjad leiate kooli arvutivõrgust server -> opilased -> _nimekirjad -> klnimekiri.
Sealt saab nimed kopeerida ja kleepida "Add names" aknasse. Jälgida tuleb, et ei jääks tühje ridu ja et iga nimi oleks eraldi real.

Edasi tuleb valida rühmade arv ja eristusviis ning klõpsata "Generate!" nuppu.

Flipquiz

https://flipquiz.me/grouper

Kenama väljanägemisega keskkond, kui eelmine. Saab moodustada rühmi rühmade arvu järgi (näiteks 5 rühma) või siis õpilaste arvu järgi rühmas. 
Nimed tuleb kopeerida kasti nii, et iga nimi oleks eraldi real.

Samas keskkonnas on võimalik ka nimekirjast suvalist nime valida. Selleks tuleb sisestada õpilaste nimed (või näiteks referaatide teemad) lingil https://flipquiz.me/chooser vasakul olevasse kasti ja klõpsata nuppu "Choose" (NB! Sama nimi võib korduval klõpsamisel uuesti välja tulla).

Lõbusam viis õpilaste nimesid suvaliselt valida on muidugiRandom Name Picker 
http://www.classtools.net/random-name-picker/

Juhend asub SIIN

Randomlists

https://www.randomlists.com/team-generator

Kleebi "Options" kasti nimed, vali rühmade arv ("Groups") ja klõpsa nuppu "Refresh". Rühmadesse jaotus ilmub kasti kohale.

Sellelt lehelt saab genereerida veel igasuguseid muid suvalisi loendeid (inglise keeles) https://www.randomlists.com/